Menu

Aktuality a články

Zpět na přehledChlazení a vytápění ze vzduchu bez venkovní jednotky

13. 8. 2022
|
Ivar

13.7.2022

Prakticky všemi médii v současné době rezonují zprávy o rostoucích cenách za energie a nutnosti zbavit se co nejdříve závislosti na fosilních palivech, zejména na ruském plynu a ropě. Z pochopitelných důvodů tak roste zájem o alternativní zdroje vytápění a chlazení, jako jsou solární systémy, tepelná čerpadla či klimatizační jednotky s možností vytápění.


Těm z vás, kteří se k tomuto trendu chcete také připojit, nabízí společnost IVAR CS spol. s r.o. rychlé a jednoduché řešení, jak můžete v chladnějším období roku vytápět a v teplých měsících zase účinně chladit své obytné prostory. Jedná se o vnitřní kompaktní jednotku IVAR.2.0 nabízenou v různých výkonových i rozměrových verzích, nyní navíc již jen s ekologickými chladivy R32 nebo R290, které jsou daleko šetrnější k životnímu prostředí a mají velmi nízký potenciál globálního oteplování (chladivo R290-propan takřka nulový GWP).


Všechny modely IVAR.2.0 mají oproti tradičním „splitovým“ klimatizačním jednotkám jednu nespornou výhodu, a to absenci venkovní jednotky. Jejich instalace tak není časově ani technicky náročná a nevyžaduje technika s chladírenským oprávněním. Vše potřebné je totiž u těchto modelů obsaženo pouze ve vnitřní jednotce, která je s venkovním prostředím spojena pouze 2 prostupy v obvodové zdi domu/bytu a případně malým otvorem pro odvod kondenzátu pro režim vytápění. Tyto klimatizace využívají jako zdroj tepla venkovní vzduch, v létě do venkovního prostředí odevzdávají teplo odebrané z obydlí a účinně klimatizují vaše vnitřní prostory, v zimě umí pracovat ve funkci tepelného čerpadla a poskytovat vašemu domovu příjemné teplo


https://www.ivarcs.cz/clanky/klimatizace-bez-venkovni-jednotky-ivar-2-0-47/