Menu

Výrobci tepelných čerpadelImage

AC-HeatingSpolečnost KUFI INT, s.r.o., která vlastní obchodní značky AC Heating, Convert AW a xCC, je firmou s výhradně českým kapitálem. V roce 2006 vstoupila jako první na český trh se zcela novou řadou tepelných čerpadel vzduch-voda s plynulou regulací výkonu Convert AW. Už v roce 2008 byl tento model sedmým nejprodávanějším tepelným čerpadlem vzduch-voda v ČR (zdroj: www.ehpa.org).

V roce 2008 jsme instalovali první kaskádu tepelných čerpadel.
V roce 2009 jsme vstoupili na trh s tepelnými čerpadly také v Irsku.
V roce 2010 jsme realizovali první instalace s partnerskou firmou na Slovensku.
V roce 2013 jsme vstoupili na německý trh.
Nově rozvíjíme obchodní aktivity v Belgii (2014) a Velké Británii (2014).

V dnešní době se řadí KUFI INT, s.r.o., mezi největší dodavatele tepelných čerpadel vzduch-voda v České republice.
V Irsku patříme ke špičce v této oblasti.
Jsme společností inovativních návrhů – snažíme se vytvářet řešení, která zvyšují životní úroveň, komfort bydlení a chrání životní prostředí. Naším cílem vždy bylo a je navrhovat inteligentní systémy (nejen) pro vytápění tak, aby se daly použít téměř ve všech oblastech stavebnictví. Stále pracujeme na zvyšování technické úrovně a kvality našich výrobků a rozšiřujeme oblast jejich použití. Při vývoji spolupracujeme mimo jiné se Západočeskou univerzitou v Plzni.
Náš tým čítá v České republice více než dvacet pracovníků, v Irsku osm.
S rozvojem našich aktivit rostou nároky na administrativní, skladové, výrobní a školící kapacity. Proto jsme v tomto roce otevřeli nové firemní sídlo v Plzni Letkově.Image

Alpha InnoTecJiž od roku 1998 jsou v německém Kasendorfu vyvíjena a vyráběna inovativní tepelná čerpadla alpha innotec s důrazem na vysokou kvalitu, účinnost a jednoduchou obsluhou. Nepřetržitý vývoj ve vlastním výzkumném centru a znalosti vycházející z dlouholetých zkušeností s energeticky úsporným řešením vytápění a chlazení Vám zaručují, že s výrobky značky alpha innotec se vždy rozhodnete správně.

Tepelná čerpadla alpha innotec se vyznačují kvalitou, pokrokovým technologickým řešením, nenáročnou instalací a obsluhou a v neposlední řadě svým spolehlivým provozem. V rozsáhlém sortimentu si vyberete kvalitní produkty pro jakékoliv využití, jakkoli velké objekty a jakékoliv požadavky, které přesně splní veškeré Vaše požadavky.
Tradice & Inovace
Znalosti získané mnohaletými zkušenostmi v roli výrobce tepelných čerpadel se denně prolínají s praktickou oblastí a potvrzují tak náskok a inovativnost značky alpha innotec. Vysoké investice, jako je výstavba vlastního výzkumného a vývojového centra, představují jistotu pro budoucnost značky i samotných produktů.

Pod hlavičkou ait–deutschland GmbH, která je součástí největší skupiny výrobců tepelných čerpadel v Evropě, využívá alpha innotec synergie celé skupiny pro vývoj a dosahování efektivních „nízkoenergetických řešení“ v oblastech vytápění, chlazení a větrání.

Produkty
Díky německému vývoji a výrobě tepelných čerpadel značky alpha innotec se můžete spolehnout na kvalitní produkt „made in Germany“. Produktová řada sahající od 4 do 160 kW Vám zaručuje, že naleznete ideální tepelné čerpadlo pro každé využití a jakkoli velký objekt. Rozsah možných využití se ještě zvyšuje díky možnosti kombinace tepelného čerpadla s jinými zdroji energie (fotovoltaika, smart grid).

Intuitivní ovládání tepelného čerpadla prostřednictvím jednoduché a srozumitelné regulace se osvědčí při všech aplikacích tepelného čerpadla, včetně chlazení a různých kombinací se solárními panely, regulací bazénu, fotovoltaikou, sítěmi smart grid a dalšími moderními systémy.  

Přesvědčte se o lepší cestě k vytápěníImage

BuderusSpolečnost Buderus tepelná technika Praha, spol. s r.o., založená v roce 1993, vybudovala vlastní moderní provozní areál v Praze 10 – Štěrboholích. Pro oblast Moravy byla o několik let později vybudována centrála v průmyslové zóně u Prostějova.

Kotle Buderus se do České republiky dovážely v minulosti přes zprostředkovatelské podniky zahraničního obchodu, a tak v mnoha významných budovách (např. Kongresové centrum Praha atd.) zajišťují tyto kotle spolehlivě vytápění i ohřev vody. Výjimkou nejsou ani kotle menších výkonů v rodinných domcích, které pracují 25 a více let. Několik vybraných referenčních kotelen jsme pro Vás připravili v oddílu Reference.

Od června 2004 se firma Buderus tepelná technika Praha, spol. s r.o. prostřednictvím mateřské firmy Buderus Heiztechnik GmbH stala členem nově ustavené společnosti BBT Thermotechnik GmbH, která sdružuje díky spojení s firmou Robert Bosch GmbH řadu významných výrobců tepelné techniky.

Dne 1. září 2007 došlo ke sloučení firmy Buderus tepelná technika Praha, spol. s r.o. se společností BBT Thermotechnology CZ s.r.o. a prodej produktů Buderus se realizuje v rámci tohoto nového subjektu. Fúzí formou sloučení veškerá práva a povinnosti, vyplývající z obchodních vztahů, přešla bez jakýchkoli změn na společnost BBT Thermotechnology CZ s.r.o. Došlo tak ke sjednocení dosud formálně oddělených výrobních a distribučních divizí skupiny Robert Bosch v České republice s cílem zefektivnit obchodní a výrobní aktivity a posílit její postavení na českém trhu. Od 1. ledna 2008 nese firma obchodní název Bosch Termotechnika s.r.o., obchodní divize Buderus.

V současné době nabízí značka Buderus na českém trhu litinové a ocelové kotle s výkony od 4,8 kW do 19,2 MW; kotle pro rodinné domky, průtokové i kondenzační v provedení stacionárním a nástěnném (turbo i s odvodem spalin do komína).

Nabídka zahrnuje kotle na zemní plyn, na propan, Ex.LTO i pevná paliva. Kromě kotlů si zákazníci mohou pořídit zásobníkové ohřívače TUV, regulační přístroje, kogenerační jednotky, solární panely, tepelná čerpadla a širokou škálu otopných těles. Velkoobchodní oddělení dodává příslušenství ke kotlům (čerpadla, nádrže, pojistné ventily, expanzní nádoby atd. od smluvních dodavatelů) v teplovodním provedení. Sortiment zahrnuje i horkovodní ocelové kotle, parní kotle, rychlovyvíječe páry a související příslušenství.

Buderus klade důraz na dobré partnerské vztahy se svými klienty. Odbornými školeními a informačními výstavami je poskytována soustavná podpora topenářským a projekčním firmám, viz oddíl Aktuality > školení.

Veškeré nabízené produkty splňují nejmodernější ekologické nároky a jsou koncipovány s ohledem na co nejekonomičtější provoz. Odpovědné plánovaní a realizace vytápěcího zařízení vyžaduje stejně odpovědného dodavatele: firma Bosch Termotechnika s.r.o., obchodní divize Buderus je tím pravým.Image

Daikin


www.daikin.cz


O SPOLEČNOSTI DAIKIN

Společnost Daikin je přední světový výrobce zařízení pro vytápění, větrání a klimatizaci, včetně tepelných čerpadel a chladicích řešení. Společnost dodává inovativní řešení klimatizace vnitřních prostor v prémiové kvalitě, která odpovídá měnícím se potřebám našich zákazníků z řad soukromých osob, obchodu a průmyslu.


O SPOLEČNOSTI DAIKIN CENTRAL EUROPE

Společnost Daikin Central Europe sídlí v městě Brunn am Gebirge blízko Vídně v Rakousku. Společnost byla založena v roce 1999 a funguje jako regionální ředitelství pro 15 zemí střední a východní Evropy (CEE). Asi 180 zaměstnanců je umístěno na šesti pracovištích v Brunn am Gebirge, Praze, Bratislavě, Budapešti, Záhřebu a Bukurešti. Z těchto kanceláří řídí prodej a servis produktů Daikin v Albánii, Rakousku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Maďarsku, Kosovu, Makedonii, Černé Hoře, Moldávii, Rumunsku, Srbsku, Slovensku a Slovinsku. 


Na konci finančního roku 2013 společnost Daikin Central Europe vykázala obrat 127 milionů Euro.


NAŠE ŘADA PRODUKTŮ

Pro individuální rezidenty

Klimatizační jednotky Split pro chlazení a vytápění 

Tepelná čerpadla Daikin Altherma (vzduch – voda, geotermální a hybridní systém) a solární systémy

Systémy vytápění ROTEX (vzduch – voda, hybridní a geotermální tepelná čerpadla, kotle na topný olej a plyn, solární systémy a podlahová topení)

Čističky vzduchu včetně zařízení na zvlhčování vzduchu


Pro komerční a průmyslové aplikace

VRV – systém výroby tepla 

Sky Air pro komerční a servisní budovy

Aplikované systémy: hydronické systémy založené na chladicích zařízeních

Kondenzační jednotky pro výparníky třetích stran

Chlazení: chlazení supermarketů, normální chlazení a hluboké mrazení

Systémy větrání 


Všechny produkty Daikin jsou vyráběny s maximální šetrností vůči životnímu prostředí a s nejvyšší energetickou účinností.
Image

Dimplex


www.dimplex.cz


Zakladatel společnosti, pan Ing. Slováček, navázal na své bohaté zkušenosti z Jihomoravské energetiky a později její dceřiné společnosti JME - OTS, s.r.o. V roce 1989 založil první energetické poradenské středisko (tehdy v ČSSR), jehož posláním bylo poskytovat široké veřejnosti informace, jak co nejlépe a hospodárně využívat elektrickou energii v domácnostech a všech oborech lidské činnosti. Po umožnění cesty "na západ" v roce 1990 k nám přinesl nové technologie pro vytápění, jako krátkovlnné křemenné zářiče, sálavá mramorová topná tělesa, akumulační kamna nové generace, energeticky úsporné elektrospotřebiče a v neposlední řadě tepelná čerpadla.


První tepelné čerpadlo jsme dovezli ze Švédska a nainstalovali v roce 1991, v systému země-voda s přímým odpařováním, pro vytápění energetického poradenského střediska v Brně. Za ním následovalo mnoho dalších instalací, určených především pro vytápění rodinných domů. Původní poradenská činnost přešla postupně na obchodní a odtud byl už jen krůček ke kompletním službám souvisejícím s instalacemi tepelných zařízení a servisem.


Výrobky pro úsporné vytápění značky Dimplex dodáváme na náš trh od roku 1992. Díky své technické úrovni a kvalitě zpracování jsou instalovány v mnoha objektech a to jak pro bydlení, tak komerčních i průmyslových nebo kulturně-společenských. Od roku 1999 se již trvale na našem trhu usadila tepelná čerpadla Dimplex a to především systému vzduch-voda, která díky svým parametrům i při nízkých teplotách (nyní až -25°C) přinesla revoluci v tomto oboru v našich klimatických podmínkách. Mnohaletá úspěšná spolupráce s koncernem GLEN DIMPLEX GROUP, který je předním světovým výrobcem elektrického vytápění, domácích spotřebičů a chladících zařízení, obohatila náš trh. Hlavní obchodní aktivity však jsou spojeny se stěžejním partnerem GLEN DIMPLEX DEUTSCHLAND GmbH, jehož nosným programem jsou vysoce efektivní vytápěcí technologie, kde dominantní postavení má výroba tepelných čerpadel, jejichž kvalita je pravidelně oceňována prestižní mezinárodní pečetí kvality D-A-CH.
Image

Ivar


www.ivarcs.cz


IVAR CS, spol. s r. o. působí jako reprezentant obchodně technického zastoupení řady evropských firem v oborech voda, topení, plyn, filtrace a úprava vody, čerpací technika, solární systémy a tepelná čerpadla, zásobníky, fancoily a klimatizace.


Naším prvořadým cílem je spokojenost zákazníka. Proto se snažíme zajistit široký sortiment zboží v dostatečném množství, aby bylo kdykoli připraveno k okamžitému odběru.


Aby si každý z Vás mohl vybrat výrobek přesně podle své představy, nabízíme v našem katalogu co nejpřesnější a nejpodrobnější technické údaje.


Jedinou cestou, jak našeho cíle - spokojenosti zákazníka - dosáhnout, je vedle poskytování včasných a bezvadných služeb, především zajištění vysoké kvality našich výrobků. Dbáme na to, aby zboží, které Vám prodáváme, splňovalo i ty nejnáročnější požadavky mezinárodního standardu ISO 9001, Evropských norem a Zákona č.22/97 Sb. o technických požadavcích na výrobky.


ISO 9001:2008

ISO 14001:2004

Firma IVAR CS, spol. s r. o. v rámci zkvalitnění organizační a technické struktury zavedla v průběhu roku 2000 systém řízení a organizace firmy dle celosvětové normy. Výsledkem této snahy bylo získání závěrečného certifikátu ISO 9001. Na konci roku 2003 firma přešla na novou normu a v současné době je držitelem certifikátu ISO 9001:2008 a ISO 14001:2004. 


Výstavy

Firma IVAR CS, spol. s r. o. se snaží o neustálé zvyšování prodeje na českém a slovenském trhu.

Jako jeden z hlavních prostředků k dosažení tohoto cíle používáme prezentaci na výstavách a veletrzích. Výstavy prezentují naši firmu široké veřejnosti a udržují kontakt s jednotlivými odběrateli.
Image

IVTIVT - záruka kvality a spolehlivosti
Švédská značka IVT se zaměřuje výhradně na vývoj a výrobu tepelných čerpadel. Specializace a více než 40 let zkušeností, dlouhodobě udržuje značku IVT na špičce v oboru tepelných čerpadel.
Tepelná čerpadla IVT jsou navrhována pro náročné skandinávské klima a pravidelně vítězí ve spotřebitelských testech 
Od roku 2005 je IVT je součástí koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH – největšího evropského dodavatele topenářské techniky.
Jednička na trhu v České republice
IVT je s 12 000 instalovanými tepelnými čerpadly dlouhodobě největším dodavatelem tepelných čerpadel v České republice.
První tepelné čerpadlo IVT jsme instalovali již v roce 1991 v Roztokách u Prahy a spolehlivě fungovalo více než dvacet let. 
Disponujeme největší montážní a servisní sítí v České republice a na Slovensku.
Získaná ocenění
2015
IVT dodalo tepelné čerpadlo pro Dům roku 2015 – Rodinný dům v Brně
2014
IVT dodalo tepelné čerpadlo pro vítěznou Stavbu roku 2014 – Rodinný dům LF
2014
IVT dodalo tepelné čerpadlo pro oceněnou stavbu Building efficiency Award 2014 – Rodinný dům v Úžině
2013
IVT dodalo tepelná čerpadla pro oceněnou Stavbu roku 2013 – Otevřená zahrada, která získala Zvláštní cenu ministra životního prostředí za energetickou úspornost a efektivnost stavby.
2011
IVT dodalo tepelná čerpadla pro vítěznou Stavbu roku 2011 – Golf klub Čertovo břemeno
2010
Společnost Tepelná čerpadla IVT, se opět umístila mezi deseti nejlepšími firmami v pražském kole prestižní soutěže VODAFONE Firma roku 2010. Soutěž vyhlašují Hospodářské noviny a zúčastnilo se jí 4 123 firem.
2009
Webové stránky IVT získaly prestižní cenu Zlatý zavináč TZB INFO 2009, za nejlepší firemní internetovou prezentaci v oboru TZB, stavebnictví a úspor energie.
2008
IVT dodalo technologii vytápění a řízeného větrání pro Stavbu roku 2008 – Obytný soubor v Lukách.
2009
Společnost Tepelná čerpadla IVT, získala skvělé druhé místo v pražském kole prestižní soutěže VODAFONE Firma roku 2009. Soutěž vyhlašují Hospodářské noviny a zúčastnilo se jí 3 636 firem.
2005
Tepelná čerpadla IVT v konsorciu se společností SKANSKA, získala titul Ekologická stavba roku za vytápění areálu ZOO Ústí nad Labem
2003
IVT získalo cenu Zlatý zavináč TZB INFO 2003, za nejlepší internetovou prezentaci v oboru TZBImage

Nibe


www.nibe.cz


NIBE Industrier AB je švédská prosperující společnost evropského rozsahu, kotovaná na burze ve Stockholmu. Má padesátiletou tradici vývoje, výroby a prodeje. V České republice společnost NIBE vlastní dva závody na výrobu elektrických topných těles – Backer Elektro a.s. Hlinsko a Eltop Praha v Miřeticích a také největšího výrobce ohřívačů vody v ČR – Družstevní závody Dražice s.r.o, kam patří mimo jiné i prodej tepelných čerpadel NIBE.


NIBE Industrier AB má tři divize: NIBE ENERGY SYSTEMS zásobuje trh výrobky, které zajišťují tepelný komfort domácností i průmyslových objektů. Mezi oblasti užití výrobků divize patří vytápění, ohřev teplé vody a ventilace. Centrála je v Markarydu, kde je rovněž vedení celého koncernu NIBE Industrier AB. Do této divize patří také Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o, největší výrobce ohřívačů vody v ČR včetně divize tepelných čerpadel. NIBE Elements s centrálou v Sösdale (jižní Švédsko), která zásobuje výrobce a uživatele komponenty a systémy pro elektrické vytápění. Tato divize má i dva závody v České republice – Backer Elektro CZ, a.s. a ELTOP Praha, s.r.o. NIBE Stoves dodává na trh krby, krbová a kachlová kamna vyšší třídy. Centrála je v Markarydu (jižní Švédsko).
Image

OchsnerOCHSNER se již více než 36 let specializuje na vývoj tepelných čerpadel a dnes patří v mezinárodním měřítku k předním firmám v oboru. Výsledkem intenzivního a kontinuálního vývoje a výzkumu je vyzrálá technologie OCHSNER, která zaručuje zákazníkům maximální energetickou účinnost.

Několik desetiletí zkušeností činí OCHSNER spolehlivým dodavatelem a kompetentním partnerem pro všechny druhy tepelných čerpadel, včetně tepelných čerpadel pro ohřev teplé vody a průmyslových tepelných čerpadel.

OCHSNER ve svých závodech v Rakousku a Německu vyrábí tepelná čerpadla, která se vyznačují hospodárností, provozní bezpečností a dlouhou životností. Využíváním ekologické energie z prostředí OCHSNER přispívá ke snižování emisí a ochraně energetických zdrojů.

  1. Specialista na tepelná čerpadla již 36 let
  2. Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
  3. Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 11 dB(A)
  4. Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
  5. Široký sortiment provedení a výkonů od 2,2kW do 960kW
  6. Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
  7. Odzkoušená životnost více než 20 letImage

Regulus


Historie

Regulus byl založen roku 1992 v Praze a od té doby se podařilo vybudovat stabilní ryze českou firmu, která dnes celkem zaměstnává, i ve svých čtyřech dceřiných společnostech, přes 120 vynikajících odborníků a kvalifikovaných pracovníků. Přesto se daří v pracovním kolektivu udržet přátelské vztahy rodinné firmy, které mají velmi dobrý vliv na vynikající kvalitu našich výrobků a služeb.

Odborný technický servis

Díky našemu týmu odborníků na alternativní energie jsme dokázali navrhnout a realizovat velkou řadu projektů pro rodinné domy i velkých projektů podle individuálních požadavků našich zákazníků. Stali jsme se tak jednou z nejvýznamnějších společností v oboru.

Kvalita

V roce 2006 firma Regulus s.r.o zavedla a udržuje systém managementu jakosti splňující požadavky ČSN EN ISO 9001:2009, viz Certifikát ČSN EN ISO 9001:2009. Každý výrobek je v rámci výrobního procesu kontrolován, eventuelně plně testován.

V roce 2012 firma získala značku kvality Q-LABEL na všechna tepelná čerpadla CTC.

Spolupráce se světovými výrobci

Pod značkou Regulus uvádíme na trh i výrobky významných světových výrobců. Díky našim vlastním zkušebnám můžeme provádět testy nových výrobků. Proto můžeme na základě vlastních zkoušek a měření garantovat vysokou kvalitu a spolehlivost výrobků, které zařazujeme do našeho sortimentu.

Vývoj vlastních výrobků

Naše dlouholeté zkušenosti v oboru využíváme pro vývoj vlastních výrobků, které nejlépe odpovídají požadavkům našich zákazníků. Některé naše výrobky jsou dokonce patentově chráněny v tuzemsku i v zahraničí.

Naše výroba

Naše dlouhodobá spolupráce s českým výrobcem plynových kotlů dospěla až k tomu, že dnes je firma Ligas 100% dceřinou společností firmy Regulus a namísto plynových kotlů vyrábí naše výrobky. Díky tomu můžeme výrazně zvýšit investice do vlastní výroby, abychom mohli nabízet kvalitní výrobky za příznivé ceny. Jako jedna z mála evropských firem vyrábíme vlastní vakuové trubicové kolektory v Evropě.

Síť montážních a servisních firem

Široká síť našich certifikovaných montážních firem je zárukou toho, že vám vždy bude někdo nablízku pro realizaci vašich požadavků. Naši montážní a servisní partneři prochází odborným školením a jsou zárukou toho, že váš systém bude správně namontován a bude efektivně fungovat.

Pružné dodávky

Díky našemu modernímu skladovému hospodářství pružně zásobujeme naše odběratele. Pokud si zboží objednáte dnes dopoledne, tak Vám bude doručeno následující pracovní den kamkoli v Čechách i na Moravě.

Zahraniční zákazníci

V roce 1997 jsme založili dceřinou společnost Regulus-Technik s.r.o. v Prešově na Slovensku.

Kromě českého a slovenského trhu máme také stále větší počet zákazníků v mnoha evropských i mimoevropských zemích (Itálie, Španělsko, Francie, Německo, Švýcarsko, Holandsko, Velká Británie, Irsko, Švédsko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Černá Hora, Bulharsko, Rusko, Pobaltské republiky, USA, Uruguay, Alžírsko…) a náš objem exportu stále roste. V roce 2013 jsme založili další dceřiné společnosti REGULUS POLSKA v Polsku a Regulus Romtherm v Rumunsku. V roce 2015 přibyla dceřiná společnost REGULUS Energija v Chorvatsku a v roce 2016 REGULUS Green Energy v Kyrgystánu.

Informovanost

Nejmodernější výrobky a technologie vyžadují nové znalosti. Jsme schopni vybavit naše zákazníky technickými listy a návody a v našem školicím středisku zákazníky odborně vyškolit.

Budoucnost

Regulus je dynamicky rostoucí společností, která investuje do vývoje nových výrobků a technologií. Snažíme se stále zlepšovat servis našim zákazníkům a poskytovat lepší služby. Našim cílem je nabízet kvalitní výrobky za přijatelné ceny s kvalitním technickým servisem. Díky tomu budou naše systémy vždy správně a efektivně fungovat a přinášet úspory svým majitelům.
Image

Remko


Image

Sinclair

Image

Stiebel Eltron


www.stiebel-eltron.cz

www.tepelna-cerpadla.cz

STIEBEL ELTRON je nadnárodní společnost a zároveň jedním z lídrů na trhu v oblasti ,,ohřevu vody a elektrického vytápění“ a ,,obnovitelných zdrojů energie“ na celém světě

Již od roku 1924 jsou rozhodujícími faktory úspěchu společnosti technická výkonnost, kvalita, inovace, spolehlivost a přístup orientující se na zákazníka. S pěti národními a mezinárodními centry výroby, 24 prodejními společnostmi po celém světě a zastoupením ve více než 120 zemích má společnost STIEBEL ELTRON celosvětovou působnost. Přibližně 40 procent obratu pochází ze zahraničí.

V roce 1924 vystoupil v Berlíně zakladatel společnosti Dr. Theodor Stiebel s myšlenkou, vyvíjet a vyrábět produkty s nízkou spotřebou energie, větší bezpečností a komfortem. Tyto cíle platí dodnes.

Společnosti Stiebel Eltron je rodinná firma, která má své jasné vize v oblasti výroby a vývoje produktů – vyrábět ekologickou, efektivní a pohodlnou Haustechnik (technika pro domácnost). S více jak 3.700 zaměstnanci po celém světě se firma spoléhá na své vlastní know-how, a to od samotného vývoje produktů až po jejich výrobu. Výsledkem jsou efektivní a inovativní řešení v oblasti přípravy teplé vody, tepla, větrání a chlazení. Díky rozsáhlému sortimentu nabízí společnosti Stiebel Eltron vždy to správné řešení, které odpovídá požadavkům jak dnešní doby, tak i budoucnosti. Polovičním vlastníkem společnosti je Frank Stiebel a nadace rodiny Stiebel  (zřízena Dr. Ulrichem Stieblem).

Nadnárodní úspěch – skupina společnosti STIEBEL ELTRON

Ve středu skupiny společností STIEBEL ELTRON jsou společnosti STIEBEL ELTRON s.r.o. & spol., k. s., STIEBEL ELTRON Vertriebs GmbH a  STIEBEL ELTRON inter s.r.o se svými národními a mezinárodními obchodními společnostmi. Hlavními globálními značkami jsou STIEBEL ELTRON a AEG Haustechnik, které jsou na národní úrovni doplňovány a podporovány dalšími značkami, jako jsou  ZANKER a Tatramat. Funkční značky Tecalor a dlouhodobý partner Geowell, společnost operující v oblasti vrtných služeb, uzavírají celou skupiny společností.

Skupina celkem zahrnuje 24 distribučních společností se sídlem v Evropě, Asii, Austrálii a Severní Americe. Celkové tržby v roce 2016 dosáhly 478 milionů eur (hrubý obrat). Skupina zaměstnává přibližně 3.100 lidí po celém světě.

V roce 2002 získala společnost STIEBEL ELTRON divizi technického vybavení budov společnosti Electrolux Deutschland se značkami AEG a ZANKER. Řady spotřebičů pro ohřev vody, vytápění místností, podlahové vytápění, klimatizaci a větrání ideálně doplňují portfolio společnosti STIEBEL ELTRON.

Od roku 2004 patří Tatramat společnosti STIEBEL ELTRON. Společnost prodává své produkty především ve východní Evropě a je lídrem na trhu na Slovensku a v České republice.

Společnost Tecalor s.r.o. se zaměřuje na moderní, ekologické a úsporné zařízení na ohřev vody a vytápění a je kompetentním partnerem pro developery, projektové kanceláře, stavební firmy a řemeslníky.

Investice do inovací – STIEBEL ELTRON výrobní závod

Ústředím společnosti STIEBEL ELTRON je Holzminden, kde se zároveň nachází i největší výrobní hala. Vedle správy společnosti je místem výroby mnoha milionů elektrických teplovodních a topných zařízení, jakož i systémů a zařízení pro využití obnovitelných zdrojů energie. Kromě toho je v Eschwege ještě jedna High-Tech hala, kde se vyrábí malé skladovací nádrže, průtokové ohřívače, osoušeče rukou a všechny termoplastické komponenty, které jsou v rámci skupiny společností vyžadovány. Dalšími třemi mezinárodními místy výroby jsou Poprad/Slovensko, Ayutthaya/Thajko und Tianjin/Čína. Produktové portfolio doplňují fotovoltaické moduly.

Aktivní podpora – filosofie firmy STIEBEL ELTRON

Společnost STIEBEL ELTRON se tradičně orientuje na velkoobchodní a specializovaný prodej. Tato zaměření je filosofií společnosti i v dnešní době. Velká důležitost je přikládána aktivní podpoře svých partnerů prostřednictvím vzdělávacích kurzů a opatření směřujících k podpoře prodeje a servisu.  V návaznosti na výrobu je v Holzmindenu k dispozici akademie pro další vzdělávání v oblasti obchodu, řemeslech a plánování. Pouze v minulém roce využilo široké spektrum služeb akademie více jak 10 000 účastníků. Celý sortiment je prezentován na stálých výstavách na šesti prodejních místech v Německu – systémy jsou většinou v samotném provozu.

Pro budoucnost je STIEBEL ELTRON vybaven sofistikovaným výzkumným, vývojovým a investičním programem. Investice skupiny do výrobních míst v Německu v roce 2014 opět dosáhly dvouciferné milionové sumy. V polovině roku 2015 bylo v Holzmindenu vybudováno komunikační centrum s flexibilně použitelnými zasedacími a konferenčními místnostmi pro národní a mezinárodní hosty.
Ostatní výrobci


Jsou zde uvedeni pouze výrobci, kteří nám dali souhlas s prezentací jejich produktů na našich stránkách, ostatní se nevyjádřili či neposkytli souhlas.