Menu

Aktuality a články

Zpět na přehledSpolečnost Daikin Europe investuje 300 milionů euro do nové polské továrny na výrobu tepelných čerpadel

13. 8. 2022
|
Daikin

Brusel, 7. července 2022 

Společnost Daikin Europe N.V. oznámila, že investuje 300 milionů euro do vybudování nové továrny v polské Lodži, která bude první výrobní základnou společnosti Daikin v této zemi. Vedle stávajících evropských výrobních základen nacházejících se v Belgii, České republice a Německu bude tato nová továrna vyrábět jednotky tepelných čerpadel pro obytné domy. Provoz zde bude zahájen v červenci 2024. Tyto investice doplňují 840 milionů euro vyčleněných ve strategickém plánu řízení FUSION 25 společnosti Daikin Europe, který byl oznámen v loňském roce, a další investice do stávajících továren. Celková výše investic společnosti Daikin Europe tak do roku 2025 přesáhne 1,2 miliardy euro.


Ve svém plánu FUSION 25 na rozšiřování svého podnikání v oblasti vytápění tepelnými čerpadly považuje společnost Daikin Evropu za region s nejvyšší prioritou.


Toshitaka Tsubouchi, President společnosti Daikin Europe, říká: „Jako vedoucí společnost na evropském trhu vytápění tepelnými čerpadly se společnost Daikin chopila výzvy usnadnit přechod společnosti od kotlů na fosilní paliva k tepelným čerpadlům. Za tímto účelem jsme posilovali naše schopnosti v oblasti vývoje produktů a služeb a nyní jsme se rozhodli zbudovat novou továrnu v Polsku. Tato továrna bude mít největší kapacitu v rámci skupiny Daikin Europe, pokud jde o celkový tepelný výkon čerpadel. S touto investicí se snažíme dosáhnout největšího tržního podílu v každé z velkých zemí.“


https://www.daikin.cz/cs_cz/tiskove-zpravy/nova_tovarna_v_polsku.html